PNF

Miejsce dojazdu: Raszyn, Warszawa, Piaseczno

Terapia PNF

PNF (Proproceptiv Neuromuscular Facilitation) - torowanie nerwowo-mięśniowe

Proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe to rodzaj terapii rehabilitacyjnej, która ma zastosowanie w leczeniu zarówno schorzeń neurologicznych, jak i ortopedycznych. Jej celem jest ponowne nabycie lub odtworzenie konkretnego ruchu, utraconego w wyniku choroby. Ma ona bardzo różnorodne zastosowanie w wielu jednostkach chorobowych. Polega na wykorzystaniu wszystkich partii ciała Pacjenta, zarówno zdrowych, jak i chorych regionów, traktując je w sposób całościowy i systemowy.
Proces ten jest zgodny z naturalną pracą mięśni i stawów. Powtarzając wielokrotnie dany ruch, wymuszamy maksymalne zaangażowanie mięśni, dzięki czemu możemy utworzyć nowy wzorzec ruchu, oraz przywrócić przewodnictwo nerwowe w uszkodzonym obszarze.

Terapia PNF wykonywana jest z dojazdem do pacjenta w miastach tj. jak: Warszawa, Piaseczno, Raszyn i okolice.

Sprawdź

Opinie pacjentów

 • Karol Brzozowski

  "Trafiłem do Pana Macieja z dużym bólem kręgosłupa lędźwiowego, z którym męczyłem się od ponad roku (praca biurowa). Byłem u wielu specjalistów, natomiast Pan Maciej bardzo szybko zlokalizował problem i mi pomógł. Z całego serca Polecam tego specjalistę."
 • Emilia Kwiatkowska

  "Do Maćka trafiłam przypadkiem, przeglądając media społecznościowe. Po urodzeniu dziecka miałam straszny problem z kręgosłupem. Po wytłumaczeniu mi, czym jest terapia manualna i ustaleniu planu działania, oraz kilku ćwiczeń mój problem skończył się po kilku spotkaniach. Z czystym sumieniem Polecam ! Ręce, które leczą :)"
 • Jacek Kaczmarek

  "Jestem Mega zadowolony. Kiedy mój Tata dostał udaru mózgu, lekarz polecił jak najszybszą rehabilitacje dla Taty, więc musiałem szybko znaleźć specjalistę. Co tu dużo mówić.. Pan Maciej to bardzo profesjonalny i pozytywny człowiek. Jestem bardzo zadowolony, i serdecznie polecam !"
 • Magdalena Barska

  "Ból szyi, który towarzyszył mi od kilku miesięcy, zmusił mnie do szukania pomocy u specjalisty. Do Macieja wysłał mnie mąż, który kiedyś miał problem z kolanem i Maciej mu pomógł. Trochę się bałam (nigdy nie miałam kontaktu z fizjoterapeutą i nie wiedziałam na czym to polega). Po szczegółowej rozmowie, która upewniła mnie, że mam do czynienia z osobą znającą się na rzeczy, zgodziłam się na terapie i... to było najlepsze co mogłam zrobić. W końcu przestałam się budzić w nocy z bólu i wstając z rana nie boli mnie szyja. Polecam !"
  Złota Firma 2023
  Laureat Konkursu 2023

  Logo FizjoMS

  Fizjoterapia stacjonarna w Raszynie i fizjoterapia domowa z dojazdem do miast: Warszawa, Piaseczno i okolice.

  Adres gabinetu:
  ul. Szkolna 1c, 05-090 Raszyn

  e-mail: maciej@fizjoms.pl

  tel.: 530-412-178
  tel.: 733-788-428
  tel.: 733-788-958

  Facebook FizjoMS Instagram FizjoMS