Osteopatia

Osteopatia

Osteopatia to metoda diagnozowania i leczenia oparta na manualnych technikach, które koncentrują się na problemach z ruchomością stawów i tkanek. Celem jest nie tylko leczenie objawów, ale także zapobieganie im, poprzez dbanie o zdrowie i dobrostan pacjenta. Ta definicja została zaakceptowana przez Towarzystwo Osteopatów Polskich (TOP).

Osteopatia jest techniką leczniczą opierającą się na manualnych zabiegach, która ma ponad stuletnią historię. W wielu miejscach na świecie jest postrzegana jako wartościowa metoda diagnozy i leczenia. Za twórcę nowoczesnej osteopatii uznaje się amerykańskiego doktora Andrew Taylor Still'a.

Choć osteopatia ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych za sprawą Stilla, z biegiem lat przekroczyła granice Ameryki, docierając do Europy i ewoluując. Dziś, by być osteopatą, trzeba posiadać nie tylko umiejętności praktyczne, ale też głęboką wiedzę medyczną.

Osteopatia jest częścią medycyny manualnej, skoncentrowanej na leczeniu zaburzeń funkcjonalnych. Pomaga rozpoznać i leczyć problemy związane z ruchliwością, napięciem i strukturą tkanek, głównie w układzie ruchowym. Jednym z jej atutów jest zdolność wczesnego wykrywania problemów, zanim staną się one bardziej zaawansowane.

Ta forma leczenia może współgrać z tradycyjnymi metodami medycznymi, takimi jak farmakologia czy chirurgia, wspierając je poprzez dbałość o prawidłową ruchliwość tkanek i stymulowanie naturalnych mechanizmów naprawczych organizmu.

Osteopatia pełni także ważną rolę profilaktyczną. Dzięki niej można zapobiegać chronicznym zmianom spowodowanym urazami, chorobami lub złymi nawykami życiowymi. Dbanie o zdrowe tkanki pomaga chronić organizm przed różnego rodzaju problemami, gwarantując jednocześnie prawidłowe funkcjonowanie ciała.

Co leczymy?

  1. Zespoły bólowe:
  • Kręgosłupa
  • Stawów
  • Mięśni
  • Głowy (migreny, napięciowe bóle głowy, zawroty głowy)
  1. Dyskopatia
  2. Rwa kulszowa, ramienna i inne
  3. Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
  4. Zaburzenia układu pokarmowego
  5. Wzmacnianie odporności u dzieci i dorosłych

Jakie metody terapeutyczne stosujemy?

  1. Osteopatyczne metody bezpośrednie
  2. Metody energii mięśniowej
  3. Osteopatia funkcjonalna
  4. Osteopatia narządów trzewnych
  5. Osteopatia czaszkowo-krzyżowa
  6. Techniki mięśniowo-powięziowe
Sprawdź

Opinie pacjentów

  • Karol Brzozowski

    "Trafiłem do Pana Macieja z dużym bólem kręgosłupa lędźwiowego, z którym męczyłem się od ponad roku (praca biurowa). Byłem u wielu specjalistów, natomiast Pan Maciej bardzo szybko zlokalizował problem i mi pomógł. Z całego serca Polecam tego specjalistę."
  • Emilia Kwiatkowska

    "Do Maćka trafiłam przypadkiem, przeglądając media społecznościowe. Po urodzeniu dziecka miałam straszny problem z kręgosłupem. Po wytłumaczeniu mi, czym jest terapia manualna i ustaleniu planu działania, oraz kilku ćwiczeń mój problem skończył się po kilku spotkaniach. Z czystym sumieniem Polecam ! Ręce, które leczą :)"
  • Jacek Kaczmarek

    "Jestem Mega zadowolony. Kiedy mój Tata dostał udaru mózgu, lekarz polecił jak najszybszą rehabilitacje dla Taty, więc musiałem szybko znaleźć specjalistę. Co tu dużo mówić.. Pan Maciej to bardzo profesjonalny i pozytywny człowiek. Jestem bardzo zadowolony, i serdecznie polecam !"
  • Magdalena Barska

    "Ból szyi, który towarzyszył mi od kilku miesięcy, zmusił mnie do szukania pomocy u specjalisty. Do Macieja wysłał mnie mąż, który kiedyś miał problem z kolanem i Maciej mu pomógł. Trochę się bałam (nigdy nie miałam kontaktu z fizjoterapeutą i nie wiedziałam na czym to polega). Po szczegółowej rozmowie, która upewniła mnie, że mam do czynienia z osobą znającą się na rzeczy, zgodziłam się na terapie i... to było najlepsze co mogłam zrobić. W końcu przestałam się budzić w nocy z bólu i wstając z rana nie boli mnie szyja. Polecam !"
    Złota Firma 2023
    Laureat Konkursu 2023

    Logo FizjoMS

    Fizjoterapia stacjonarna w Raszynie i fizjoterapia domowa z dojazdem do miast: Warszawa, Piaseczno i okolice.

    Adres gabinetu:
    ul. Szkolna 1c, 05-090 Raszyn

    e-mail: maciej@fizjoms.pl

    tel.: 530-412-178
    tel.: 733-788-428
    tel.: 733-788-958

    Facebook FizjoMS Instagram FizjoMS