BLOG

Rehabilitacja i fizjoterapia stacjonarna w gabinecie

Fizjoterapia jest zespołem czynności, realizowanych przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Opierają się o diagnozę oraz dobór metod, mających na celu odzyskanie sprawności fizycznej, ograniczonej wskutek urazów, chorób oraz długotrwałego unieruchomienia. Fizjoterapia stacjonarna to praca rehabilitanta z pacjentem, realizowana w gabinecie. W wielu przypadkach osoby, wymagające pomocy fizjoterapeuty szukają gabinetu, w którym będą czuć się jak w domu i z myślą o tych pacjentach powstała koncepcja stacjonarnej rehabilitacji, prowadzonej w gabinecie w Raszynie, przy ulicy Szkolnej 1C.

Dla kogo adresowana jest fizjoterapia stacjonarna?

Rehabilitacja stacjonarna prowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę w Raszynie, przy ulicy Szkolnej 1C.

Rehabilitacja w gabinecie jest rozwiązaniem, adresowanym przede wszystkim do osób, które są w stanie samodzielnie przemieszczać się poza miejsce zamieszkania. Zarówno osoby przewlekle chore, wypisane z placówki szpitalnej, jak i osoby po zabiegach mogą skorzystać z wizyty w gabinecie fizjoterapii. Oferta fizjoterapeuty, realizującego wizyty stacjonarne skierowana jest do pacjentów neurologicznych, głównie są to osoby po udarach oraz borykające się z bólem kręgosłupa. Fizjoterapeuta w domu pracuje również z osobami po urazach kręgów oraz rdzenia kręgowego. Oferta kierowana jest do pacjentów ortopedycznych, którzy po urazach sportowych lub wypadkach wymagają pionizacji, lub lokomocji. Rehabilitacja w gabinecie jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego pacjenta, który chce poprawić jakość swojego życia. Pacjenci geriatryczni w różnym stopniu samodzielni ruchowo powinni jak najdłużej utrzymywać sprawność oraz regularnie wykonywać zlecone ćwiczenia.

Rehabilitacja i fizjoterapia domowa Warszawa, Piaseczno, Raszyn

Fizjoterapia stacjonarna — gdzie się znajdujemy?

Fizjoterapia stacjonarna realizowana jest w gabinecie, przy ulicy Szkolnej 1C w Raszynie. Powrót do formy w zaciszu profesjonalnego gabinetu eliminuje stres, związany z dotychczasowym problemem pacjenta. Jest często jedynym możliwym sposobem na poprawę jakości życia i trwałe pozbycie się problemu. Rehabilitacja stacjonarna na terenie województwa mazowieckiego to gwarancja usługi na najwyższym poziomie. Punktualnie i profesjonalnie.

Rehabilitacja stacjonarna — diagnoza i dobór metod

Dzięki doskonałemu wykształceniu w jednej z medycznych uczelni oraz nieustannemu poszerzaniu kompetencji poprzez udział w szkoleniach gwarantuję pewność doboru odpowiedniej metody pracy na podstawie diagnozy. Pamiętaj, że proces odzyskiwania formy sprzed zdarzenia oraz polepszenie fizycznej sprawności w wyniku długotrwałych nieprawidłowości jest oparty o pracę zespołu. Fizjoterapeuta wchodzi w skład zespołu diagnostyczno-pielęgnacyjnego i opiera swoją opinię na diagnozie lekarskiej. Często również samodzielnie formułuje zalecenia, obierając metodę pracy z pacjentem lub konsultuje się z lekarzem.

Dobór metod rehabilitacji — indywidualnie, trafnie, skutecznie

Metody oraz zakres czynności rehabilitacyjnych, realizowanych stacjonarnie dobierane są indywidualnie. Każdy przypadek chorobowy różni się od siebie. Przy doborze skutecznej metody oraz narzędzi najważniejsze jest określenie przyczyny urazu/ograniczenia ruchomości/całkowitej utraty ruchomości. Po określeniu powodu przychodzi pora na wybór metody pracy z pacjentem, dzięki której fizjoterapia w gabinecie przyniesie zakładane skutki. Efekty widoczne będą, w zależności od przypadku, po jednej wizycie fizjoterapeuty lub w wyniku cyklu spotkań. W zależności od stopnia złożoności problemu oraz rodzaju schorzenia rehabilitant decyduje o czasie, oraz częstotliwości prowadzonych wizyt fizjoterapeutycznych. Może zalecić wykonywanie czynności, wspomagających powrót do sprawności fizycznej.

Najczęściej stosowane techniki rehabilitacji w gabinecie

Rehabilitacja stacjonarna wymaga doskonałej organizacji miejsca pracy. Nie zawsze pacjenci są gotowi na wizytę domową, z powodu wielu czynników. Profesjonalna fizjoterapia w gabinecie jest w stanie sprostać oczekiwaniom pacjentów. Rehabilitację w gabinecie można wykonać na podstawie skutecznej metody, stosowanych również podczas wizyt domowych. Do najczęściej stosowanych należy terapia manualna wg Karela Lewita, oraz terapia Osteopatyczna.

Metoda rehabilitacji manualnej Karela Lewita w gabinecie

Ta skuteczna metoda przede wszystkim dotyczy pacjentów z bólem w okolicy mięśniowej, stawowej, nerwobólami, trudności oddechowych, wad postawy, bóli, związanych z długotrwałym utrzymywaniem konkretnej postawy. Sprawdza się w przypadku osób z urazami ortopedycznymi, sportowców. Doskonałe efekty zauważalne są w przypadku leczenia bóli głowy, migren, bóli kręgosłupa, rwy kulszowej oraz barkowej, a także u ofiar wypadków. Metoda rehabilitacji manualnej związana jest diagnozą oraz realizacją czynności rehabilitacyjnych. W jej realizacji stosowane są systemy chwytów i manipulacji, mających na celu eliminację zmian w zakresie ruchomości stawów, mięśni, więzadeł.

Torowanie nerwowo mięśniowe (PNF — Proproceptiv Neuromuscular Facilitation)

Powtarzalne nabywanie lub odtwarzanie ruchu, utracone w wyniku urazu lub choroby z pomocą fizjoterapeuty to właśnie PNF. Realizowana w gabinecie, rehabilitacja ortopedyczna i neurologiczna za pomocą tej metody angażuje wszystkie partie ciała. Dzięki pomocy rehabilitanta pacjent za pomocą wymuszonego ruchu, regularnie powtarzanego odzyskuje zdolność do samodzielnego poruszania się.

Pinoterapia, masaż, kinezjotaping

Efektywne, nowoczesne metody fizjoterapii z powodzeniem mogą być stosowane stacjonarnie. Pinoterapia to ostukiwanie poszczególnych partii ciała specjalnymi gwoździkami w celu uzyskania ruchu, związanego z funkcją receptywną powięzi. Poprawa krążenia w obrębie uszkodzonej, niesprawnej partii ciała możliwa jest dzięki kinezjotapingowi. Taśmy kinetyczne, naklejane w określonych miejscach poprawiają przepływ krwi, a także regulują napięcie mięśniowe. W ramach rehabilitacji w gabinecie realizowany jest masaż leczniczy, sportowy, drenaż limfatyczny oraz masaż klasyczny. Wszystkie formy masażu pozytywnie oddziałują na pracę mięśni i stawów.

Rehabilitacja i fizjoterapia domowa Warszawa, Piaseczno, Raszyn

Fizjoterapia stacjonarna — czy ćwiczyć samemu?

Zakres, metoda oraz częstotliwość ćwiczeń, wykonywanych w ramach fizjoterapii w domu określane są przez fizjoterapeutę. Ćwiczenia bierne (wykonywane siłą rehabilitanta), bierno-czynne oraz czynne pozostają dobrane w ilości, oraz częstotliwości, dostosowanej do schorzenia oraz stopnia uzyskanej poprawy. Jeżeli fizjoterapeuta zaleci wykonywanie ćwiczeń ruchowych samodzielnie, warto dokładnie zapoznać się z przebiegiem poszczególnych czynności. Należy pamiętać również o czasie ćwiczeń. Jeżeli rehabilitant zakaże samodzielnego ćwiczenia, nawet jeśli wydaje się to dobre, nie należy wykonywać ćwiczeń. Powtarzalność i systematyczność w rehabilitacji domowej są bardzo ważne dla osiągnięcia efektu. Nie należy jednak przeforsować się i nadwyrężyć sukcesu, który wypracowany został do tej pory.

Rehabilitacja stacjonarna — dni, godziny, rejestracja wizyt

Najszybszym oraz najprostszym sposobem na umówienie wizyty fizjoterapii domowej jest kontakt telefoniczny w godzinach otwarcia gabinetu. Pracujemy stacjonarnie w gabinecie w Raszynie, przy ulicy Szkolnej 1C. Dojazd do klienta możliwy jest na terenie miast: Warszawa, Raszyn, Piaseczno, okolic.

Wysokiej jakości usługa fizjoterapii stacjonarnej związana jest z wydatkiem, warto jednak wziąć pod uwagę krótkie terminy oczekiwania oraz komfort, jaki odczuwa pacjent podczas ćwiczeń oraz zabiegów fizjoterapeutycznych w zaciszu profesjonalnego gabinetu.

Fizjoterapia domowa Warszawa, Piaseczno, Raszyn

Wystarczy skontaktować się w celu umówienia pierwszego spotkania, aby przekonać się jak istotną częścią procesu rehabilitacyjnego jest fizjoterapia. Możliwość pracy w gabinecie pozwala pomóc choremu w procesie odzyskiwania sprawności. Wybierz fizjoterapię stacjonarną, by cieszyć się komfortem oraz profesjonalną opieką rehabilitanta. Wysokiej jakości rehabilitacja i fizjoterapia stacjonarna związana jest z pracą w gabinecie. W moim przypadku wizyta stacjonarna realizowana jest w dni robocze w gabinecie przy ulicy Szkolnej 1C, w Raszynie.

Maciej Szala - fizjoterapeuta. Umów się na wizytę: 733-788-958

Złota Firma 2023
Laureat Konkursu 2023

Logo FizjoMS

Fizjoterapia stacjonarna w Raszynie i fizjoterapia domowa z dojazdem do miast: Warszawa, Piaseczno i okolice.

Adres gabinetu:
ul. Szkolna 1c, 05-090 Raszyn

e-mail: maciej@fizjoms.pl

tel.: 530-412-178
tel.: 733-788-428
tel.: 733-788-958

Facebook FizjoMS Instagram FizjoMS